Instrukcje

Tętnienie światła w panelach LED

Co jest przyczyną migotania światła w panelach LED?


Bezpośrednią przyczyną migotania jest oszczędnościowa konstrukcja elementów zasilających. Producenci starają się redukować koszty i nie wbudowują do zasilaczy LED niezbędnych komponentów filtrujących. W konsekwencji podczas pracy opraw światło tętni z częstotliwością sieci. Rozbłyska i przygasa 100 razy na sekundę.

W związku z bezwładnością oka migotanie światła jest z pozoru niezauważalne dla odbiorcy, ale przy wielogodzinnym przebywaniu w przygasającym i rozbłyskującym oświetleniu może mieć negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Jakość opraw oświetleniowych pod względem skali migotania można w prosty sposób sprawdzić, włączając kamerę i rejestrując świecenie paneli LED. Jeżeli zaobserwuje się tętnienie podobne do przedstawionego na filmie, to warto zwrócić się do sprzedawcy o dostarczenie zasilaczy LED lepszej jakości, wytłumiających nieprzyjemne migotanie światła.

Doradztwo w doborze zasilaczy do opraw LED: Jarosław Hryń, tel. 534 874 000, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz ofertę paneli LED >>

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu centrumoswietlenia.pl.