Oświetlenie gablot jubilerskich – system Mikrus z Topmetu

MIKRUS S gabloty muzealnePolska firma Topmet z Poznania wprowadziła do oferty miniaturowy 12-woltowy system oświetleniowy o nazwie Mikrus przeznaczony do gablot jubilerskich i wystawowych.

Mikrus jest następca znanego i cenionego systemu Mini Duo (zobacz >>). Wyróżnia się innowacyjnym szynoprzewodem zapewniającym niezawodność połączenia elektrycznego oraz łatwość montażu i przemieszczania punktów świetlnych (bez użycia narzędzi). Reflektorki systemu Mikrus po włożeniu w prowadnicę szyny "wpina się" przez przekręcenie w prawo o około 90 stopni podstawy punktu świetlnego. Ta prosta czynność zapewnia jednocześnie osadzenie mechaniczne oraz włączenie w obwód elektryczny.

Szynoprzewód Mikrusa jest wykonany z przezroczystego poliwęglanu i bardzo kompaktowy (20 x 6 mm). Płaski kształt ułatwia montaż na tradycyjnych podłożach oraz klejenie do szkła. W zaokrąglonych narożach szynoprzewodu biegną pręty obwodu elektrycznego (12 V – napięcie stałe albo zmienne). W sprzedaży występuje w długościach 50 cm, 100 cm i 200 cm z możliwością cięcia stosownie do potrzeb. 

Do podłączenia zasilania służy przezroczysty element z wsuwką i nakładką zaciskającą przewody. Na tej samej zasadzie odbywa się łączenie  odcinków szynoprzewodów.

System Mikrus posiada cztery rodzaje reflektorków. Lumo, Scenik, Wide i Pen.

Lumo i Scenik mają regulację we wszystkich płaszczyznach. Zaprojektowano je do bardzo popularnych żarówek w standardzie MR16 o średnicy 5 cm na trzonku GU5.3. Ponadto możliwe jest wykorzystanie żarówek MR11 GU4 – to źródła o średnicy odbłyśnika 3,5 cm

System Mikrus S reflektor Lumo szyna 2MIKRUS S SCENIK

Żarówki MR16 są produkowane w wielu wersjach pod względem mocy oraz kąta rozsyłu światła. W przypadku halogenów były to 20 W, 30 W i 50 W. A dla LED moce od 1 W do nawet 10 W o zróżnicowanej szerokości wiązki światła. Typowe, dostępne na rynku kąty świecenia źródeł LED to 20°, 36°, 60°, 90°, 120°.  Dzięki wyborowi źródeł światła reflektorki Lumo i Scenik pozwalają na stworzenie optymalnego oświetlenia  większych przestrzeni gablotowych, nawet przy większych odległościach od eksponowanych produktów.

MIKRUS S WIDE LEDMIKRUS S PEN LED

Reflektorki Wide i Pen mają mniejszą moc i szeroki kąt rozsyłu światła. W Wide – wbudowano źródło LED 1,5 W (odpowiednik dawnej żarówki halogenowej 10 W). W Pen umieszczono moduł LED 2 W odpowiadający żarówce około 15 W. Ich przeznaczeniem jest oświetlenie mniejszych powierzchni i świecenie z niewielkich odległości.

 

Oferta systemu Mikrus w sklepie internetowym >>

Attachments:
Download this file (MIKRUS_S_karta_katalogowa.pdf)Karta katalogowa systemu Mikrus[Oświetlenie gablot jubilerskich]2350 kB
Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu centrumoswietlenia.pl.