Aktualności

System ActiveAhead – inteligentne zarządzanie oświetleniem

Szybki wzrost ceny energii elektrycznej motywuje użytkowników oświetlenia do szukania oszczędności poprzez modernizację i optymalizację pracy opraw oświetleniowych.

System ActiveAhead jest odpowiedzią na zmieniające się realia ekonomiczne i informatyzację coraz szerzej obecną w oświetleniu.

Gdzie można go zastosować?

• oświetlenie korytarzowe

• oświetlenie klatek schodowych

• oświetlenie powierzchni open space

• oświetlenie parkingów

System samodzielnie dostosowuje się do potrzeb oświetleniowych

System ActiveAhead samodzielnie „uczy się” optymalnego zarządzania oświetleniem od pierwszego dnia uruchomienia. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę programowania. Pozyskaną wiedzą o warunkach pracy opraw oświetleniowych system dzieli się bezpośrednio z podległymi jednostkami. Samodzielnie przewiduje, gdzie i w jakim czasie należy włączyć oświetlenie. Dzięki selektywności i optymalizacji ActiveAhead zapewnia oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i redukcję kosztów.

Uruchamia oświetlenie odpowiednio wcześniej

ActiveAhead nie włącza światła dopiero w chwili, gdy osoby pojawiają się w danym miejscu. Zapala je przed dotarciem użytkowników do zarządzanego pomieszczenia.

ActiveAhead analizuje ruch i optymalizuje wzorzec zarządzania

Wraz ze zmianą wzorca ruchu osób na obserwowanej powierzchni, ActiveAhead odpowiednio adaptuje się i reoptymalizuje wzorce.

System uwzględnia światło dzienne

Reaguje na poziom światła naturalnego, wykorzystuje światło dzienne w celu oszczędności pieniędzy i energii. Reaguje na zmiany otoczenia, jak np. nowopowstający budynek lub zmiany w przyrodzie (liście obficie pokrywające gałęzie drzewa wiosną, ich brak zimą).

Prosta instalacja

ActiveAhead nie potrzebuje okablowania sterującego. Instalacja jest prosta, a system działa automatycznie od momentu włączenia.

Opcjonalnie panel sterujący

Samozasilający się panel naścienny działa bez kabli oraz baterii. Łatwość zaprogramowania, umożliwia ustawienie czterech scen. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w salach konferencyjnych.

Gotowość i przechowywanie danych

Gdy np. oświetlana powierzchnia biurowa pozostaje pusta (noce, weekendy, święta), ActiveAhead przechowuje w pamięci to, czego się nauczył. Po powrocie użytkowników zarządza oświetleniem zgodnie z wzrocem.

Struktura systemu ActiveAhead

Zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 605 24 98 27.

Źródło: helvar.pl

Attachments:
Download this file (Helvar_ActiveAhead_PL.pdf)Helvar_ActiveAhead_PL.pdf[ ]907 kB
Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu centrumoswietlenia.pl.