Aktualności

ALCRE MR16 LED - na stałe i zmienne napięcie

ALCRE_MR16_zdj

Kolejnym ledowym źródłem światła, które weszło niedawno do oferty ELGO jest lampa ALCRE MR16. jest ona zamiennikiem niskonapięciowych żarówek halogenowych MR16.

Żarówki halogenowe MR16 są popularnym źródłem swiatła, które znajduje szerokie zastosowanie, jako oświetlenie punktowe w pomieszczeniach mieszkalnych, a także różnych wnętrzach handlowych, wystawowych, hotelach, itp.

Jako element emitujący światło w ledowych lampach ALCRE MR16 użyto diod typu XR-E i XP-G o bardzo wysokiej skuteczności świetlnej produkowanych przez firmę Cree. Dioda XP-G to obecnie najbardziej skuteczne półprzewodnikowe źródło światła na rynku. Jej skuteczność świetlna wynosi 132 lm/W.

Użebrowana obudowa ALCRE MR16 wykonana została z aluminium. Wewnątrz obudowy znajduje się dioda, na którą nałożona została ryflowana soczewka zapewniająca kąt rozsyłu wiązki światła równy 20°. Soczewka dociskana jest do obudowy aluminiowym pierścieniem mocowanym trzema wkrętami. Zastosowanie aluminium, jako materiału na obudowę umożliwia właściwe odprowadzenie ciepła i zapewnia optymalne warunki termiczne pracy diody LED. Obudowa malowana jest proszkowo na kolor srebrno-szary. ALCRE MR16 wyposażone jest w trzonek GX5.3.

Lampa ALCRE MR16 jest zasilana prądem zmiennym lub stałym o napięciu 12 V, a w ofercie znajdują się modele o mocach 2 W i 3,5 W. Trwałość znamionowa tych lamp deklarowana jest na poziomie 35.000 godzin.

W ofercie znajdują się źródła światła wyposażone w diody o barwie ciepło-białej, chłodno-białej i dzienno-białej.

 

Więcej informacji: http://online.brilum.pl/web/Public/ProductSpecification.aspx?IDProductsGroup=5851

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu centrumoswietlenia.pl.