Aranżacja i oświetlenie sypialni – projekt MKDezere

MKDezere oswietlenie sypialni 1Sypialnia: anielska biel, przestrzeń, lekkość, błogość.

Pierwszy wariant przedstawia sypialnię z pięknym wysokim, zdobionym zagłówkiem w bieli i białym sufitem z zabudową gipsowo-kartonową. Biel złamano kontrastem ciepłej podłogi iroko.

MKDezere oswietlenie sypialni 2

Oświetlenie zbudowano z trzech niezależnych elementów:

- ozdobnej kryształowej oprawy przysufitowej;

- miękkiego łagodnego światła z zabudowy gipsowo-kartonowej;

- oświetlenia miejscowego przy łóżku.

Efekt i czar kryształów

Kryształowa oprawa w centrum sufitu dekoruje wnętrze i ożywia grą refleksów światła. Zasadniczą cechą tego rodzaju opraw jest spektakularny efekt wizualny i unikalna dekoracja powstająca z podświetlania szkła kryształowego, szczególnie żarówkami halogenowymi.

Spokój i relaks

Niezawodna w funkcji zabudowa z „suchego tynku” zawiera taśmy led i tworzy prostokąt o bokach podświetlających sufit. Ten rodzaj światła oprócz uatrakcyjnienia sufitu i budowania wrażenia przestrzeni, pozwala oświetlić sypialnię łagodnym rozproszonym światłem. Dodatkowo, światło w zabudowach dekoruje i akcentuje finezyjne detale z gips-kartonu. W zastosowaniach domowych przy standardowej wysokości wystarczają zazwyczaj taśmy 30 led na metrze lub 60 led na mb, z małymi diodami 3528. Alternatywą mogą być paski RGB z płynną radiową regulacją ilości i barwy światła.

Odprężenie i wyciszenie

Trzeci element oświetlenia to lampki nocne umieszczone po obu stronach łóżka zapewniające miejscowe oświetlenia do poczytania, ale też i budujące klimat sypialni.

W drugim wariancie aranżacji powielono przyjęty schemat oświetlenia, natomiast w wystroju zaprojektowano wielkie, sięgające niemal sufitu lustra. Lustrzane tafle odbijają światło stylowych lampek nocnych umieszczonych na niemal „lewitujących w powietrzu” szafkach zamocowanych jedynie do ściany. Oryginalny styl podkreśla tapicerowany zagłówek łóżka sięgający sufitu i potęgujący ekspresję wnętrza. Zasłona okienna nawiązuje kolorem do ścian i dodatkowo ociepla przestrzeń tworząc przytulną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.
MKDezere oswietlenie sypialni 3
W obu przypadkach pomieszczenie kryje także suwane drzwi do funkcjonalnej garderoby.

 

 

 

Inne projekty MKDezere


Opracowanie:
Magdalena Knappe
Stanisław Bartnik

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu centrumoswietlenia.pl.