System szynowy Easytec II – efektowny i użyteczny

Reflektor Yoki 184624Co robić gdy instalacja elektryczna jest już wykonana i nie można ingerować w sufity (położyć nowych przewodów pod obwody w wybranych miejscach), a chciałoby się swobodnie operować oświetleniem i stworzyć indywidualną kompozycję światła?

Rozwiązaniem są szynowe systemy oświetleniowe, montowane natynkowo, zwieszane z sufitu lub wbudowywane w jego płaszczyznę. Zastosowanie szyn w oświetleniu pozwala efektywnie zagospodarować istniejące we wnętrzu wypusty elektryczne i praktycznie dowolnie oświetleniowo zaaranżować przestrzeń. W szczególności dzięki szynom 3-fazowym można wydzielić więcej obwodów z niezależnym sterowaniem (szyna 3-fazowa = 3 obwody elektryczne).

Producenci sprzętu oświetleniowego oferują bogaty wybór systemów i rodzajów reflektorów na praktycznie wszystkie typy źródeł światła (żarówki halogenowe, świetlówki, ledy, lampy wyładowcze). Systemy nadają się nie tylko do oświetlenia mieszkaniowego, ale również – a może przede wszystkim – są użyteczne jako światło akcentujące i robocze w sklepach, salonach sprzedaży, butikach galerii handlowych itd.

Ciekawym przykładem estetyki i funkcjonalności może być Easytec II marki Spotline. System wyróżnia się spośród innych specyficznym rodzajem szyny dającej się kształtować w nietypowe formy oraz bogatym wyborem opraw reflektorowych i typowo dekoracyjnych punktów świetlnych. Szyna systemu jest mocowana do podłoża na uchwytach dystansowych. Zasilanie podłączane przy użyciu elementu zakrywającego wypust elektryczny, zakończonego 40-centymetrowym przewodem. Punkty świetlne można dowolnie przemieszczać na szynie co w połączeniu z nadaniem jej nietypowego kształtu, np. koła, rozszerza możliwości aranżacyjne i użytkowe oświetlenia.

Poniżej galeria ilustrująca zastosowania systemu.Poniżej linki do szczegółowych danych o elementach Easytec.

Easytec II czarny

Easytec II szaryAutor: Stanisław Bartnik

 


Zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 605 95 04 05.

Porady w zakresie doboru opraw oświetleniowych. Zlecanie wykonywania obliczeń natężenia oświetlenia.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 605 24 98 27.

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu centrumoswietlenia.pl.