Gdy w szafie panuje mrok

gwnyKupiliście niewielkie mieszkanie, w którym nie ma miejsca na garderobę w postaci osobnego pomieszczenia. Obiecująco jednak zapowiadała się wnęka w pokoju przeznaczonym na sypialnię, więc szybko zabudowaliście je szafą. Po ułożeniu w niej rzeczy okazało się, że gdy otwieracie ją wieczorami lub rano gdy jest ciemno, w waszej szafie panuje.... mrok.

Zima, 6.00 rano, zaraz trzeba wyjść do pracy. Chcesz założyć ulubione jeansy- rurki o jakieś dwa tony jaśniejsze niż pozostałe 4 pary które masz. Zapalasz żyrandol, otwierasz szafę i wszystkie spodnie wyglądają tak samo. Nic nie widać. Zaraz trzeba wyjść do pracy. Panika. Ostatecznie wyciągasz wszystko na podłogę i wtedy wreszcie widać te właściwe. Aby uniknąć tego typu sytuacji podpowiadamy jak doświetlić szafę.

Zabudowa na wymiar

Jeśli sufit naszego mieszkania nie posiada jeszcze wbudowanego oświetlenia a chcielibyście je mieć, koniecznie zainstalujcie je przed zakupem szafy, ponieważ do tego typu oświetlenia niezbędny jest sufit podwieszany z płyt karton- gipsowych. Taki sufit z kolei obniża wysokość pomieszczenia, co z kolei wpłynie na wysokość montowanej w nim szafy. Jeżeli zatem nasze pomieszczenie wymaga remontu, zacznijmy od oświetlenia.

Pomyślcie, gdzie będzie stała szafa i jaka będzie jej głębokość. Następnie do tego wymiaru dodajcie około 30-40 cm i otrzymacie odległość na jakiej można zamontować oświetlenie szafy. Efekt końcowy widać na poniższym zdjęciu.

 owietlenie_wbudowane

 A co w sytuacji, gdy w mieszkaniu jest już sufit podwieszany? Jeżeli chcemy wnękę zabudować szafą przesuwaną, możemy do sufitu przymocować reflektorki o regulowanym kącie nachylenia.

 aura

 

 

 

Reflektorki Aura w kolorze srebrnym i złotym

Reflektorki montujemy w takiej samej odległości od szafy jak w przypadku oświetlenia wbudowanego. Odległość jednak będziemy musieli zwiększyć, jeżeli drzwi naszej szafy nie będą przesuwane a uchylne. Wtedy oświetlenie należy zamontować w takiej odległości, aby nie blokowało ono otwierania drzwi.

Poniżej przedstawiamy jeszcze kilka typów pojedynczych reflektorków nasufitowych, którymi możemy doświetlić wnętrze szafy.

century     cosmos          

 Reflektorek Century               Reflektorek Cosmos  

 

fortuna     futura                          

Reflektorek Fortuna                  Reflektorek Futura

 Prezentowane reflektorki to tylko wybrane produkty z całej gamy jaką można kupić w sklepie Lumina (www.lumina.sklep.pl).

Rozwiązania do szaf tradycyjnych

Decydując się na zakup szaf tradycyjnych, oprócz oświetlenia wbudowanego lub reflektorków mamy możliwość zastosowania jeszcze jednego rozwiązania, , szczególnie, gdy naszej szafie brakuje 30-40 cm do sufitu. Możemy wtedy kupić tak zwane „oprawy meblowe", czyli lampy, które mocuje się na szafy lub szafki, co daje nam efekt widoczny poniżej.

 na_szaf

 

 

 

 

  

Do tańszych tego typu lamp zalicza się model Assistent firmy Pulmann w cenie około 84 zł, którą widać na poniższym zdjęciu.

assistent

 

 

  

 

Droższym, lecz bardziej efektownym i designerskim rozwiązaniem będzie model Assistent Tube Duo w cenie około 261 zł za 2 sztuki.

tube_duo       tube_duo_real