Projektowanie wnętrz Białystok. Światło w pokoju dziennym

arch Magdalena Ratynska pokoj dzienny 2Światło we wnętrzu to coś więcej niż tylko użytkowe oświetlenie pomieszczenia.

 

W aranżacji pomieszczeń oświetlenie stanowi bardzo ważny element kompozycji i dekoracji przestrzeni budujący jego klimat i charakter.
arch Magdalena Ratynska pokoj dzienny 1Do skutecznej realizacji tego zadania pożądane jest tworzenie oświetlenia wielopunktowego złożonego z opraw sufitowych, kinkietów, lamp stołowych i podłogowych oraz oświetlenia akcentującego w postaci podświetlenia różnego rodzaju wnęk i zabudów z gips-kartonu.

Ciekawym sposobem uzyskania wręcz teatralnej ekspresji i modelowania wnętrza światłem jest montaż systemów oświetleniowych w postaci szyn z reflektorami.
arch Magdalena Ratynska pokoj dzienny 3
Na poniższych fotografiach widać przykład oświetlenia dekoracyjnego i zarazem instalacji o cechach użytkowych. Na suficie wzdłuż ściany, na 10-centymetrowych zwieszakach, zamontowano szynę systemu Easytec II wyposażoną w reflektory Light Eye przystosowane do źródeł led oraz żarówek halogenowych typu ES111 75W GU10. Reflektory oświetlają ścianę tworząc wyraziste, teatralne plamy światła i dające światło odbite do wnętrza.
arch Magdalena Ratynska pokoj dzienny 4
Oświetlenie w strefie reflektorów uzupełniono o paski led zamontowane w zabudowie z suchego tynku, rozświetlające łagodnym odbitym światłem ścianę oraz część sufitu.

Uzupełnieniem kompozycji są kinkiety usytuowane w okolicach drzwi, rozświetlające strefę komunikacyjną, świecące światłem odbitym na ściany i sufit.


Arch. Magdalena Ratyńska


Zobacz systemy oświetleniowe marki Spotline >>

Projektowanie wnętrz. Dobór oświetlenia. Nadzory autorskie. Kontakt: tel. 605 560 767, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.