Oświetlenie linkowe - funkcjonalność i magia oświetlenia

glas-971.31Jestem użytkownikiem oświetlenia linkowego już sporo lat i zachwycony jestem jego funkcjonalnością. Umożliwia on instalację oświetlenia w miejscu, gdzie niemożliwe jest umieszczenie klasycznych opraw.

Oprócz tradycyjnych już halogenów możemy wymiennie stosować reflektory diodowe, reflektory o różnych barwach światła, i nowoczesnym designie. Do oświetlenia dekoracyjnego warto użyć zamienników żarówek z diodami LED, które charakteryzują się niezwykle małą mocą, dzięki czemu można znacznie zmniejszyć koszty zużycia energii. Wystarczy więc raz zamocować linki wraz z ukrytym transformatorem (lub zasilaczem LED) np. w kuchni czy przedpokoju, a następnie jedynie dostosowywać źródło światła, jego kierunek, natężenie i barwę stosownie do naszych potrzeb.

System ma niespotykaną zaletę, gdyż za jego pomocą możemy kreować wnętrze, podświetlając kluczowe miejsca, a zacieniając inne. Nowoczesne rozwijające się ekspansywnie wzornictwo pozwala na wymianę reflektorów które się nam już opatrzyły na nowe, bez ponoszenia kosztów wymiany całego systemu. Reflektory z setkami wzorów osłon gwarantują, że zawsze światło dobierzemy do wystroju wnętrza, nawet wprowadzając nowe umeblowanie. Światło i kolor wpływają na siebie wzajemnie. Światło może podkreślić lub tonować wybrane kolory, zmieniać barwę ścian i mebli. A to wszystko bez konieczności wymiany całego systemu. Zestawy linkowe stanowią idealne rozwiązanie do pomieszczeń na poddaszu, ze skośnym sufitem.

easy-power-974.88

Innym ważnym atutem oprócz aranżacyjnego jest energooszczędność takich rozwiązań. O odpowiednie wyliczenia poprośmy doradcę sklepowego. Dzięki temu powierzchnię do zagospodarowania oświetlimy właściwą, zdrową dla naszych oczu, porcją luksów. A rachunki za prąd będą porównywalne bez konieczności wyzbywania się komfortowego standardu. Trzecim atutem jest łatwość adaptacji i montażu tego typu rozwiązań, w zasadzie nie wymagająca specjalistycznej wiedzy i pomocy fachowca. Również cena zakupu to przeważający atut, aby wybrać taki system oświetlenia do naszego domu. Możemy zdecydować się zarówno na coś snobistycznego za większe pieniądze, jak i poszukać ekonomicznych zamienników. Nie musimy też natychmiast wydawać sporej sumy na zakup zestawu oświetlenia całego mieszkania, lecz zakup rozłożyć „ratalnie”, rozbijając go na poszczególne elementy. Przy tym wszystkim otrzymujemy gwarancję, że nasz dom nie będzie stanowić muzeum techniki, a po kilku latach system linkowy możemy odnowić.

Więcej informacji o systemach linkowych KLIKNIJ

 

Autor: dr Marek Czarniawski