temperatury-opraw-oswietleniowychTemperatura pracy oprawy oświetleniowej ma bardzo istotny wpływ na trwałość jej podzespołów i trwałość pracującego w niej źródła światła. Wiele przedwczesnych awarii źródeł światła nie jest spowodowanych ich złą jakością, lecz drastycznym przegrzaniem wywołanym przez niewłaściwie stosowane lub źle skonstruowane oprawy oświetleniowe. Ważna jest tu zarówno temperatura otoczenia, w którym pracuje oprawa jak i temperatury jej wewnętrznych części i podzespołów.

Znamionowa, maksymalna temperatura otoczenia (Ta) to, ustalona przez producenta, najwyższa wartość temperatury otoczenia, w której oprawa oświetleniowa może pracować w normalnych warunkach. Dopuszcza się przy tym chwilową pracę oprawy w temperaturze otoczenia wyższej od maksymalnej, znamionowej nie więcej niż o 10 stopni Celsjusza.

Maksymalną, dopuszczalną temperaturę, jaka może, według deklaracji producenta, występować na zewnętrznej powierzchni statecznika, kondensatora lub urządzenia zapłonowego, w normalnych warunkach pracy, przy zasilaniu napięciem znamionowym lub najwyższym z zakresu napięć, nazywamy znamionową maksymalną temperaturą obudowy (Tc) każdego z tych elementów.

W wypadku stateczników znamionowa maksymalna temperatura pracy uzwojenia (Tw) to temperatura pozwalająca oczekiwać dziesięcioletniej trwałości statecznika pod warunkiem pracy w nie wyższej temperaturze.

 

Źródło: Oświetlenie Info

 

Oświetlenie do biur i sklepów KLIKNIJ

Oświadczam, iż zapoznałem się z Polityką prywatności i zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania ze strony centrumoswietlenia.pl