Dom i ogród

Ogrzewanie elektryczne podczerwienią

ogrzewanie-podczerwienia-i-konwekcyjne-porownanieOstatnio coraz większe zainteresowanie zdobywa ogrzewanie elektryczne podczerwienią.


Stało się ono nowocześniejszą alternatywą innych rodzajów ogrzewania elektrycznego np. konwekcyjnego, akumulacyjnego. Ciepło w postaci podczerwieni jest emitowane przez kominek, piec kaflowy a także słońce. Ogrzewanie podczerwienią stosuje się w inkubatorach dla noworodków. Zasada działania ogrzewania promiennikowego, polega na wykorzystaniu energii podczerwieni, emitowanej np. przez panele lub maty, które ogrzewają bezpośrednio osoby znajdujące się w ich zasięgu oraz elementy wnętrza. Ciepło jest kumulowane i oddawane z powrotem. W pomieszczeniach panuje stabilna temperatura. Prąd jest pobierany okresowo (załączanie / wyłączanie termostatem). Dla porównania – tradycyjne ogrzewanie następuje przez konwekcję. Grzejniki nagrzewają powietrze, które krążąc przekazuje ciepło do wnętrza pomieszczenia. Najwyższa temperatura panuje pod sufitem, najniższa przy podłodze. Dlatego w tym przypadku występują większe straty energii. Uzyskanie komfortu na poziomie przebywania osób, powoduje w skutkach niepotrzebne ogrzewanie sufitu.

 

 
Bogdan Sawłowiec Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 604 980 758

Więcej informacji >>

 

Zobacz ofertę grzejników w sklepie internetowym >>