Bezpieczne świetlówki Megaman

Swietlowki Megaman
Kompaktowe świetlówki MEGAMAN® nie zawierają ciekłej rtęci

MEGAMAN®® stosuje amalgam przy produkcji całego asortymentu świetlówek kompaktowych już od stycznia 2008 r., co oznacza, że wszystkie produkty tej marki są wolne od ciekłej rtęci. Dzięki wprowadzeniu technologii amalgamowej MEGAMAN® ogranicza niekorzystny wpływ na środowisko swoich produktów na poszczególnych etapach ich cyklu eksploatacji. Zapewnia to nie tylko ochronę pracowników w trakcie produkcji i transportu, lecz także chroni użytkowników końcowych przez narażeniem na działanie ciekłej rtęci podczas użytkowania i utylizacji produktu.

Czytaj więcej: Bezpieczne świetlówki Megaman

Solidna firma przewozowa

transman bialystok plO nas
Firma TRANS-MAN DKG Mancewicz Sp. Jawna zajmuje się transportem oraz spedycją w kraju i za granicą od 1979 roku.

Naszą działalność prowadzimy na terenie całej Unii Europejskiej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 365 dni w roku, gwarantując dostarczanie powierzonego nam towaru w szybki oraz bezpieczny sposób.

Czytaj więcej: Solidna firma przewozowa

Oświetlenie ledowe - moduły ArchiLED

Firma Sowar wprowadziła do sprzedaży system ArchiLED - zintegrowane 26-centymetrowe moduły złożone z profila aluminiowego i listwy LED osłoniętej przezroczystym lub mlecznym kloszem.

Moduły dostępne są w trzech wersjach o mocach: 1W (8 diod na 26 cm), 2W (8 diód na 26 cm) lub 3,75W (3 diody na 26 cm). Jednowatowe i dwuwatowe zaprojektowano z przeznaczeniem do oświetlenia akcentującego i dekoracyjnego. Natomiast 3-diodowy moduł ArchiLED "9x" dobrze sprawdza się w oświetleniu użytkowym, np. w kuchniach w przestrzeniach międzyszafkowych oraz do podświetleń zabudowy z gips-kartonu, szczególnie w miejscach gdzie zaprojektowano ciemne, pochłaniające światło kolory i standardowe listwy lub taśmy LED są tam niewystarczające.

Moduł "9x" z diodami o świetle chłodnym białym emituje strumień świetlny aż 300 lumenów. Dla porównania: żarówka tradycyjna 15W - 100 lm; 25W - 220 lm; 40W - 415 lm. Bardzo ważną zaletą tego produktu jest łatwa i szybka instalacja. Każdy 26-centymetrowy moduł jest wyposażony w uchwyty i wkręty do zamocowania oraz zakończony złączami do szybkiego montażu bez użycia narzędzi.

Moduły 3,75W dzięki miniaturyzacji stanowią konkurencję i alternatywę nawet dla opraw świetlówkowych ze świetlówkami T5. ArchiLEDy są bardziej kompaktowe od lamp jarzeniowych (wymiar 260x20x12 mm) i pozwalają tworzyć nawet na odcinku kilku metrów optycznie jednolitą, ciągłą linię świetlną, co nie zawsze się udaje przy świetlówkach, gdy zachodzi konieczność zestawiania obok siebie różnych mocy, np. T5 13W i T5 28W.

Diody zainstalowane w module mają szeroki (120 stopni) kąt rozsyłu światła. Dodatkowym atutem modułów ledowych jest ich trwałość rzędu 30 tys. godzin i wybór barw światła. Oprócz odcieni bieli (światło ciepłe lub chłodne) dostępne są moduły ze światłem zielonym, czerwonym, żółtym i niebieskim. Moduły ArchiLED gwarantują też bezpieczeństwo dzięki zasilaniu stałym, bezpiecznym napięciem 12V.

 

ZOBACZ: OFERTĘ ARCHILED

 

oprac. Stanisław Bartnik